Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Trzecia edycja Gwiezdnych Szkoleń - gry strategicznej on-line dla małych i średnich przedsiębiorstw

  • Autor: ans
  • Data: 2010-10-11 19:45:54
  • Odsłon: 2529
[Ilustracja do artykułu] Dołącz do ziemskich kolonizatorów w locie międzygalaktycznym za 1000 lat i wejdź w rolę wirtualnego przedsiębiorcy!

Jak będą wyglądać szkolenia w dalekiej przyszłości? Może tak...

Gwiezdne szkolenia to coś jeszcze lepszego niż szkolenia e-learningowe w XXI wieku. Nie trzeba spędzać czasu przed monitorem. Wystarczy spacer po jednym z pokładowych parków. Podchodzimy do dystrybutora szkoleń, wybieramy rodzaj szkolenia (telepatycznie), płacimy czipem i bezprzewodowy transfer dowolnie dużej porcji wiedzy lub umiejętności nie trwa nawet sekundy! Interesujesz się ogrodnictwem, więc Twoja firma oferuje szkolenia nt. pokładowej hodowli roślin. Wśród kilkuset tysięcy astronautów hiperprzestrzennego statku kosmicznego to pożądana wiedza... (...)

Masz wpływ na dalszy ciąg tej historii. Wystarczy zapisać się na trzecią już edycję strategicznej gry on-line "Gwiezdne Szkolenia". Gra została opracowana specjalnie dla polskich małych i średnich firm przez Instytut Edukacji Interaktywnej Estakada.pl, lidera konsorcjum Estakada.pl-Betacom realizującego projekt Akademia PARP na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Krótko o grze

Gra polega na podejmowaniu decyzji biznesowych na wirtualnym rynku "gwiezdnych szkoleń". Gracze biorą udział w rozgrywce indywidualnie lub drużynowo. Inwestują, pozyskują finansowanie, zatrudniają pracowników, sprzedają usługi na aukcjach lub przetargach i podejmują inne, emocjonujące, zbliżone do rzeczywistości decyzje biznesowe.

W wirtualny świat organizatorzy wkomponowali wizje ze znanych filmów science-fiction np. Gwiezdne wojny, Matrix, Star-trek czy literatury Stanisława Lema. Jak twierdzi dr Krzysztof Hejduk, zarządzający projektem Akademia PARP „Według różnych badań tzw. poważne gry, a więc służące nie tylko do rozrywki ale przede wszystkim do uczenia się, są uważane za przyszłość szkoleń. W Akademii PARP zrobiliśmy, trochę przewrotnie, grę o przyszłości szkoleń. W scenerii lotu kosmicznego skłaniamy do zastanowienia jak ważne są szkolenia i jak mogą wyglądać za tysiąc lat.” Na poprzednie dwie edycje w 2009 roku zapisało się około 600 osób. „Podobnie jak w edycji drugiej, tak i w trzeciej pojawią się nowości. Przede wszystkim skróciliśmy rozgrywkę – wszystkie cztery wirtualne lata zamkną się w ciągu tygodnia. Pojawi się też dodatkowy warsztat pozwalający na kameralne spotkanie z innymi uczestnikami i prowadzącymi grę.” – dodaje dr Hejduk.

Harmonogram gry

Pierwszy wirtualny rok (rekrutacja już rozpoczęła się) kończy się 25 października 2010 (poniedziałek). Kolejne wirtualne lata będą rozgrywane do:
27 października 2010 (środa) - koniec II roku,
28 października 2010 (czwartek) - koniec III roku,
29 października 2010 (piątek) - koniec IV roku i zakończenie 3 edycji gry.

Opcjonalne spotkania (nie trzeba w nich brać udziału) będą tym razem dwa, w Warszawie, 25 i 28 października 2010.

Jak się zapisać i przejść grę?

Podobnie jak w poprzednich edycjach, całą grę można rozpocząć i zakończyć online. Wystarczy wziąć udział w dowolnych dwóch wirtualnych latach, choć tylko w pierwszym roku można tworzyć firmy wspólnie z innymi uczestnikami. Oczywiście zachęcamy do udziału we wszystkich wirtualnych latach i uzyskaniu jak najlepszego wyniku finansowego (cel gry).

W sprawie udziału w opcjonalnych półdniowych warsztatach w godzinach 9:30-14:30 25 i 28 października 2010 prosimy o kontakt na adres gwiezdneszkolenia@akademiaparp.gov.pl. Ilość miejsc ograniczona, pierwszeństwo mają absolwenci szkoleń Akademii PARP z sektora MMŚP. Na warsztacie można przejść cały cykl decyzyjny jednego wirtualnego roku pod okiem organizatorów.

Aby zapisać się na grę teraz wystarczy zarejestrować się w portalu, a następnie zapisać na jakiekolwiek szkolenie internetowe (podając dane kontaktowe). Następnie przechodzimy do menu Rozrywka i wiedza > Gra strategiczna i przystępujemy do gry!

Konkurs

Zdobywcy trzech najlepszych wyników na koniec 3 edycji zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami z logo Akademii PARP. Pozostałym absolwentom gry zapewniamy nagrody pocieszenia. Zapraszamy!Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: