Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Chcesz życia bez „wyścigu szczurów”? Zaplanuj swoją karierę zawodową!

  • Autor: ans
  • Data: 2010-09-19 15:28:01
  • Odsłon: 9252
[Ilustracja do artykułu] Po powrocie z wakacji wielu z nas ma problem, aby gładko powrócić w tryby codziennej pracy. To dobry moment, aby zastanowić się nad własną karierą. Wcale nie musisz brać udziału w wyścigu szczurów, aby się rozwijać i iść do przodu! Nowe spojrzenie na swój rozwój znajdziesz w najnowszym szkoleniu Akademii PARP Planowanie własnej kariery zawodowej.

Stałe obciążenie pracą, zniechęcenie, przemęczenie odczuwane są także po urlopie. To źródła długotrwałego stresu i czynniki sprzyjające poważnym problemom zdrowotnym: depresji, wypaleniu zawodowemu, czy nawet karoshi (zjawisku śmierci z przepracowania).

Warto przemyśleć i uporządkować swoje życie zawodowe, zaplanować ścieżkę kariery, zmienić w niej coś na lepsze. Nasze potrzeby zawodowe zmieniają się wraz z naszym życiem. To, co przynosiło satysfakcję kilka lat temu może przestać być źródłem zadowolenia. Czy chcesz brać udział w wyścigu szczurów na każdych warunkach i przez całe swoje zawodowe życie? Nie bój się zaplanowania własnej kariery, a na pewno znajdziesz pracodawcę, który doceni Twoje nastawienie i cele.

Nawet jeśli teraz masz satysfakcjonującą pracę, warto się zastanowić nad swoją przyszłością. Za jakiś czas czeka Cię przecież rozmowa z przełożonymi. Zastanów się, co naprawdę lubisz robić, jakie są Twoje atuty, jak będą się zmieniać Twoje potrzeby w czasie, co chcesz osiągnąć za 10 lat. Twój kapitał ludzki powinien rosnąć w czasie. Jest to w interesie Twoim własnym i firmy, dla której pracujesz.

Kompleksowe podejście do zaplanowania swojej kariery zawodowej znajdziesz w najnowszym, już 22-gim szkoleniu Akademii PARP. Jest to szkolenie typu eye opener (ang. dosł. „otwieracz oczu”), czyli uświadamiające: czym właściwie jest kariera, czym ona jest dla Ciebie, jak można realizować się zawodowo bez rezygnacji ze swoich pasji i życia rodzinnego. Dowiesz się z niego, jak odnaleźć i wyeksponować Twoje mocne strony i dopasować umiejętności do potrzeb rynku pracy. Z pomocą szkolenia przygotujesz i wdrożysz swój indywidualny plan rozwoju kariery - jako pracownik albo jako przedsiębiorca.

W połowie września 2010 uruchomiliśmy pierwsze 4 moduły szkolenia – pozostałe znajdziesz na portalu jeszcze we wrześniu 2010.

Zadbaj o swoją karierę już teraz i od razu zapisz się na szkolenie „Planowanie własnej kariery zawodowej”. Serdecznie zapraszamy!


Przykładowy ekran ze szkolenia "Planowanie własnej kariery zawodowej"

Kliknij, aby zapisać się lub zalogować się do tego szkolenia.Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: