W dniu 27 czerwca 2019 roku zostanie uruchomiona nowa wersja serwisu Akademia PARP.
Dostępna będzie ona pod adresem: www.akademia.parp.gov.pl

Obecny serwis będzie dostępny tylko do końca września 2019 r. Po tym okresie dostęp do certyfikatów będzie niemożliwy. Prosimy o ukończenie rozpoczętych szkoleń i wydrukowanie lub zapisanie certyfikatów.

Studia przypadków

Jakie treści zawiera biznesplan i jak go napisać? [ilustracja do artykułu]

Coraz częściej słyszymy, że biznesplan to przestarzałe narzędzie, które nie przystaje do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości rynkowej, zwłaszcza w kontekście mikro- i małych firm rozpoczynających działalność. Niemniej, przy staraniu się o pozyskanie kapitału od instytucji finansowych, jest on w większości przypadków warunkiem koniecznym do rozpatrzenia wniosku o kredyt inwestycyjny czy otrzymania pieniędzy z funduszu.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Walka sezonu: CIT kontra potwór z Zalewu Zegrzyńskiego

  • Autor: ans
  • Data: 2010-08-08 15:02:50
  • Odsłon: 3514
[Ilustracja do artykułu] ... chodzi oczywiście o sezon ogórkowy, w którym o naszą uwagę tradycyjnie walczą różne paskudy, chaszczaki, pumy pod Radomiem czy wieloryby w Wiśle pod Włocławkiem. W Akademii PARP mamy coś interesującego i ważnego - dla 300 tysięcy polskich firm posiadających osobowość prawną. Nowe szkolenie internetowe nt. podatku CIT czyli podatku dochodowego od osób prawnych.

Każde przedsiębiorstwo czy organizacja działająca „for-profit” stara się osiągać zysk. Dzięki zyskom, właściciele powiększają rynkową wartość swoich udziałów, firmy uzyskują kapitał na inwestycje, wyglądają atrakcyjnie dla potencjalnych inwestorów, bezpiecznie dla pracowników i partnerów biznesowych. Firma bez zysków na dłuższą metę ma więcej problemów – z inwestowaniem, utrzymaniem najlepszych pracowników. Z drugiej strony, od zysków trzeba płacić podatek dochodowy. Państwo reguluje, jakie wydatki można „wrzucić w koszty”, aby zmniejszyć kwotę podatku. Przedsiębiorcy bardzo często zwracają się o pomoc doradców podatkowych, o opinie do izb skarbowych przy decyzjach biznesowych, takich jak np. zakup samochodu - z kratką czy bez, na kredyt czy w leasingu... A czas goni... Trzeba kiedyś zamknąć miesiąc, zapłacić zaliczkę na podatek „do 20-tego”. Kto ma czas na czytanie ustawy?

Dla nich właśnie, 300 tysięcy menedżerów finansowych lub księgowych z polskich firm posiadających osobowość prawną i podlegających przepisom ustawy o CIT (są to głównie MŚP!), a także wszystkich przedsiębiorców, którzy rozwijają swój biznes i myślą o zmianie jego formy prawnej, przygotowaliśmy nowe szkolenie podatkowe: „Podatek CIT”. Pierwsze moduły już pojawiły się na portalu Akademii PARP, pozostałe będą uruchomione do końca sierpnia 2010. Konieczna pozycja, aby poruszać się swobodnie w gąszczu interpretacji i przepisów dotyczących CIT - nie tylko w sezonie ogórkowym! Zresztą, w sezonie ogórkowym też trzeba płacić podatki. Potwór z Zalewu Zegrzyńskiego czy inne wakacyjne wieści o niestworzonych potworach mogą zaczekać, nawet do następnej kanikuły...

Czy czytasz ten artykuł na komputerze przy swoim biurku, czy na laptopie, nudząc się na plaży :) – możesz zrobić coś pożytecznego dla swojej firmy i trochę się rozerwać. Jak we wszystkich naszych szkoleniach e-learning, z humorem staramy się objaśniać nawet najbardziej złożone zagadnienia. A więc do dzieła! Gorąco zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej oraz do zapisania się na moduły szkolenia z podatku CIT – linki poniżej.


Ekran z prezentacji "Podatek CIT na cito"

Zobacz prezentację "Podatek CIT na cito" (w nowym oknie)


Przykładowy ekran ze szkolenia "Podatek CIT"

Kliknij, aby zapisać się lub zalogować się do tego szkolenia.Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: