Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Wyniki drugiej edycji gry strategicznej on-line dla przedsiębiorców

  • Autor: tmh
  • Data: 2009-12-21 14:33:22
  • Odsłon: 2579
[Ilustracja do artykułu] W piątek 18 grudnia 2009 zakończyła się druga edycja Gwiezdnych Szkoleń - zorganizowanej w ramach Akademii PARP strategicznej gry on-line dla przedsiębiorców.

Uczestnicy gry tworzyli indywidualne lub grupowe zespoły - wirtualne przedsiębiorstwa. Każdy z zespołów, startując od takiego samego kapitału początkowego, podejmował decyzje o inwestowaniu, zatrudnianiu pracowników, zaciąganiu kredytów i sprzedaży wytworzonych przez siebie usług na rynku.

Gracze aktywnie konkurowali ze sobą, ale również współpracowali – np. odsprzedając niewykorzystane możliwości swoich inwestycji oraz pracę swoich pracowników. Celem dydaktycznym gry było kształtowanie zachowań przedsiębiorczych na wirtualnym rynku. Celem samej gry: osiągnięcie pozytywnego wyniku finansowego, jak najwyższego, po czterech wirtualnych latach.

Na zakończenie pierwszego wirtualnego roku, 1 grudnia 2009, kilkunastu uczestników uczestniczyło w stacjonarnym warsztacie w Warszawie (zdjęcia poniżej). Była to okazja do założenia zespołów grupowych, osobistego poznania "wspólników" i "konkurentów" oraz kontaktu z autorami gry i tzw. Radą Gwiezdnych Szkoleń.


Edycja druga cieszyła się podobnym zainteresowaniem jak pierwsza. Łącznie na obie edycje zapisało się około 600 osób, z czego ponad 60 aktywnie uczestniczyło w rozgrywce - w drugiej edycji od 20 listopada do 18 grudnia 2009.

Najwięcej emocji wywoływały synchroniczne aukcje wirtualnej sprzedaży, podczas których gracze licytowali swoje usługi - tytułowe "Gwiezdne szkolenia". Jeśli ktoś nie miał czasu wziąć udział w aukcji, mógł złożyć ofertę przetargową.

Gra była utrzymana w konwencji science-fiction: wirtualna rozgrywka toczyła się na pokładzie międzygalaktycznego statku kosmicznego zmierzającego na podbój nowej planety. Wirtualna społeczność kilkuset tysięcy kolonistów szkoliła się korzystając z usług uczestników gry. W grze zastosowane zostały liczne odniesienia do literatury i popularnych filmów.

Podani poniżej uczestnicy są zdobywcami trzech najlepszych wyników finansowych w drugiej edycji strategicznej gry on-line Akademii PARP:

  • Miejsce pierwsze: Pani Agnieszka Młotkowska, planująca własną działalność
  • Miejsce drugie: Pan Paweł Wrona, planujący własną działalność.
  • Miejsce trzecie: Pan Michał Kuliński z firmy Coola Productions - Michał Kuliński (zdobywca 1. miejsca w pierwszej edycji Gry)

W związku z tym, że na podwyższeniu wieje bardziej :), zdobywcy dwóch najlepszych wyników zdobyli upominki – kurtki-wiatrówki z logo Akademii PARP, zaś dla ponownych zdobywców podium (czyli w drugiej edycji gry - Pana Michała) przewidzieliśmy nagrodę w postaci bluzy polarowej. Wszyscy pozostali uczestnicy rozgrywki, którzy podjęli jakąkolwiek decyzję (i znaleźli się w rankingu) w ramach nagrody pocieszenia uzyskali premię 500 punktów w programie nagród Akademii PARP.

Zwycięzcom i absolwentom gry gratulujemy, wszystkim uczestnikom rozgrywki bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Kolejna edycja gry strategicznej "Gwiezdne szkolenia" została zaplanowana na luty 2010.

Tymczasem portal Akademii PARP oferuje polskim przedsiębiorcom osiemnaście bezpłatnych szkoleń internetowych o tematyce biznesowej, a także dwie gry decyzyjne, prezentacje multimedialne i zasoby szkoleniowe – wszystko bezpłatnie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Serdecznie zapraszamy!Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: