Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Rozpoczęta druga edycja Gwiezdnych Szkoleń - gry strategicznej on-line dla małych i średnich przedsiębiorstw

  • Autor: ans
  • Data: 2009-11-23 15:27:00
  • Odsłon: 2799
[Ilustracja do artykułu] Dołącz do ziemskich kolonizatorów w 3009 roku w pionierskim locie międzygalaktycznym i wejdź w rolę wirtualnego przedsiębiorcy!

Gwiezdne szkolenia wyglądają inaczej niż najnowocześniejsze szkolenia 1000 lat temu. Nie trzeba spędzać czasu przed monitorem w archaicznym Internecie. Wystarczy spacer po jednym z pokładowych parków. Podchodzimy do dystrybutora szkoleń, wybieramy telepatycznie rodzaj szkolenia, płacimy czipem i bezprzewodowy transfer dowolnie dużej porcji wiedzy lub umiejętności nie trwa nawet sekundy! Interesujesz się ogrodnictwem, więc Twoja firma oferuje szkolenia nt. pokładowej hodowli roślin. Wśród 600 tysięcy astronautów hiperprzestrzennego statku kosmicznego to pożądana wiedza...
(...)

Co dalej? Masz wpływ na dalszy ciąg tej historii... Wystarczy zapisać się na drugą edycję strategicznej gry on-line "Gwiezdne Szkolenia", opracowanej specjalnie dla polskich małych i średnich firm przez Instytut Edukacji Interaktywnej Estakada.pl – wykonawcę projektu Akademia PARP.

Krótko o grze

Gra polega na podejmowaniu decyzji biznesowych na wirtualnym rynku. Gracze biorą udział w rozgrywce indywidualnie lub drużynowo. Inwestują, pozyskują finansowanie, zatrudniają pracowników, sprzedają usługi na aukcjach lub przetargach i podejmują inne, emocjonujące, zbliżone do rzeczywistości decyzje biznesowe.

W wirtualny świat organizatorzy wkomponowali wizje ze znanych filmów science-fiction np. Gwiezdne wojny, Matrix, Star-trek czy literatury Stanisława Lema. Jak twierdzi dr Krzysztof Hejduk, zarządzający projektem Akademia PARP z Estakada.pl "Sceneria lotu kosmicznego skłania do refleksji jak ważne są szkolenia i czym byłby świat bez nich - obecnie i w przyszłości. " Gra strategiczna on-line organizowana jest w ramach nowego, uruchomionego w Akademii PARP kilka miesięcy temu działu Edutainment czyli Rozrywki i wiedzy.  "Jak wskazują np. badania Instytutu Gartnera, samodzielny eksperyment w grze to jeden z najlepszych sposobów na wyuczenie postaw biznesowych." - dodaje dr Hejduk.

Światowy tydzień przedsiębiorczości

Druga edycja "Gwiezdnych Szkoleń" jest imprezą towarzyszącą światowego tygodnia przedsiębiorczości organizowanego od 16 do 22 listopada 2009. Jest to kampania społeczna zachęcająca młodzież do wyboru przedsiębiorczej postawy życiowej.

Harmonogram gry

Względem pierwszej edycji "Gwiezdnych Szkoleń" gra jest krótsza. Pierwszy wirtualny rok kończy specjalny warsztat regionalny w Warszawie, 1 grudnia 2009. Wystarczy wziąć udział w dwóch wirtualnych latach, aby zaliczyć grę strategiczną (tylko w pierwszym roku można tworzyć firmy wspólnie z innymi uczestnikami). Oczywiście zachęcamy do udziału we wszystkich wirtualnych latach i uzyskaniu jak najlepszego wyniku:

1 rok 20 listopada 2009 .. 1 grudnia 2009
2 rok  2 .. 7 grudnia 2009
3 rok  8 ..14 grudnia 2009
4 rok 15 ..18 grudnia 2009

Opcjonalny warsztat w Warszawie

1 grudnia 2009 czyli w ostatnim dniu pierwszego wirtualnego roku zapraszamy do udziału w specjalnym warsztacie w Warszawie w godzinach 9:30-14:30. Na warsztacie zostanie przeprowadzona wirtualna sprzedaż   - ostatni etap pierwszego roku. Będzie też można zapisać się i przejść cały cykl decyzyjny pierwszego roku gry w trybie przyspieszonym. Formularze zgłoszeniowe są dostępne dla zapisanych. Dzięki warsztatowi lepiej zrozumiesz mechanizmy rynkowe, w jakich funkcjonuje mała i średnia firma w każdym świecie... Sprawdzisz się w biznesie!

Dowiesz się też więcej o wirtualnym świecie Gwiezdnych Szkoleń:

  • Ułatwimy utworzenie zespołu grupowego (to będzie ostatnia taka szansa – koniec pierwszego roku gry!)
  • Osobiście spotkasz się z zespołem i konkurentami na rynku szkoleń
  • Przeprowadzisz pełny cykl decyzyjny pierwszego roku gry pod okiem organizatorów
  • Zadasz pytania autorom gry - poznasz "w realu" Radę Gwiezdnych Szkoleń

Serdecznie zapraszamy, ilość miejsc ograniczona!

Zapisy

Pod poniższym linkiem zapiszesz się na grę i warsztrat. Formularz zgłoszenia na
warsztat dostępny w portalu po zapisaniu się na grę.

Zapisz się na "Gwiezdne szkolenia" - drugą edycję
strategicznej gry on-line dla przedsiębiorców.


Konkurs

Zdobywcy trzech najlepszych wyników na koniec 2 edycji zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami z logo Akademii PARP. Pozostałym absolwentom gry zapewniamy nagrody pocieszenia. Ponadto, wszyscy pozostali absolwenci gry strategicznej mogą korzystać z programu nagród i certyfikatów na takich samych zasadach jak absolwenci szkoleń!Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: