Studia przypadków

Mieć oko na software [ilustracja do artykułu]

Przykład rebug.io pokazuje, że ewolucja usługi, i to już działającej, to nic niezwykłego w świecie startupowym – stworzone przez wrocławian oprogramowanie do automatycznego wyłapywania błędów programistycznych znalazło wiele innych zastosowań. Od ulepszenia obszarów UX (user experience) po przeprowadzenie klienta przez proces zakupowy na stronie internetowej. W przyszłości firma chce zatrudnić wyjątkowych testerów – osoby z zespołem Aspergera i wysokofunkcjonujących autystyków.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Jesień 2009: nowe szkolenia internetowe Akademii PARP

  • Autor: ans
  • Data: 2009-10-06 08:57:14
  • Odsłon: 1999
[Ilustracja do artykułu] Jesień przyniosła dalsze wzbogacenie oferty szkoleniowej Akademii PARP. Uruchomiliśmy pełne wersje szkoleń internetowych nt. zarządzania firmą w sytuacji kryzysu oraz zabezpieczania transakcji handlowych. Wprowadzamy też nowe szkolenie internetowe nt. e-biznesu.

Z jednej strony światowy kryzys uderza w małe i średnie firmy, którym brakuje zasobów korporacyjnych graczy, z drugiej strony stwarza nowe szanse. Jak uniknąć jednego i skorzystać z drugiego? Odpowiedzi przynoszą nowe, uruchomione jesienią specjalistyczne moduły szkolenia internetowego "Zarządzanie firmą w sytuacji kryzysu", w którym zajmujemy się strategiami antykryzysowymi, zarządzaniem finansowym w sytuacji kryzysu oraz najtrudniejszymi zagadnieniami zarządzania ludźmi.

Warto pamiętać, że światowa dekoniunktura nie musi oznaczać schematycznych zwolnień, redukcji wynagrodzeń i innych nerwowych posunięć. Może Twoja mała firma potrafi sobie świetnie radzić i osiągać cele biznesowe pomimo zamieszania na rynkach i spadku globalnego popytu? Inny moduł szkoleniowy poświęcony narzędziom prewencji i ostrzegania uczy jak rozpoznawać problemy własnej firmy i interpretować rozmaite sygnały.

Szkolenie internetowe nt. zabezpieczania transakcji handlowych w nowych, specjalistycznych modułach rozwija umiejętności radzenia sobie z ryzykiem - w umowach z kontrahentami, w cenach i kursach walut oraz w transakcjach zagranicznych. Opanowanie tych modułów pomaga odróżnić, gdzie kończy się profesjonalne stosowanie opcji, a zaczyna hazard, za firmowe pieniądze...

Wprowadzamy też pierwsze moduły szkolenia internetowego nt. e-biznesu. Pokazuje ono jak usprawniać i uelastyczniać firmę wykorzystując nowe technologie. Pełna wersja szkolenia zostanie uruchomiona do końca roku.

Przedsiębiorcy i pracownicy z małych i średnich firmy oraz osoby planujące własną działalność mogą już korzystać z siedemnastu dedykowanych szkoleń internetowych w pięciu obszarach tematycznych: zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i specjalistyczne, marketing i sprzedaż, zagadnienia finansowe i prawne oraz wiedza ogólna. Serdecznie zapraszamy!Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: