Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP na ... Kilimandżaro, z Innowacyjnymi Mamami

  • Autor: ans
  • Data: 2009-09-23 14:38:07
  • Odsłon: 3238
[Ilustracja do artykułu] Dwudziestego drugiego września 2009 zakończyła się pierwsza edycja projektu Innowacyjne Mamy realizowanego przez Stowarzyszenie Kilimandżaro we współpracy z Akademią PARP. Projekt Innowacyjne Mamy ma na celu przełamanie stereotypu biernego macierzyństwa, poprzez aktywizację zawodową oraz trening przedsiębiorczości kobiet planujących powrót na rynek pracy. Przedstawiciele Akademii PARP wręczyli ambitnym i przedsiębiorczym uczestniczkom certyfikaty ukończenia szkoleń e-learningowych.

W ramach projektu aktywne Mamy uczestniczyły w szkoleniach biznesowych oferowanych przez Akademię PARP, uczyły się między innymi skutecznych metod tworzenia biznesplanu oraz zakładania własnej firmy. Szkolenia Akademii PARP realizowane są w trybie on-line, więc jedynym warunkiem przystąpienia do nich jest dostęp do Internetu i poświęcenie czasu – w 20 minutowych sesjach na poszczególne lekcje. Taki system pracy pozwolił uczestniczkom projektu dostosować terminy i zakres realizowanego szkolenia do indywidualnych możliwości aktywnej Mamy. W trakcie realizacji szkoleń uczestniczki korzystały z pomocy opiekunów Akademii PARP.Projekt Innowacyjne Mamy potwierdza, że coraz częściej Polki po urodzeniu dzieci chętnie uczestniczą w szkoleniach lub kończą studia podyplomowe we własnym zakresie. W przerwach, między zmienianiem pieluch a praniem, zamiast w telewizor zerkają w kurs e-learningowy. Wiedzą, że kilkanaście miesięcy lub kilka lat spędzonych w domu powoduje, że wiedza się dezaktualizuje, a doświadczeń zawodowych nie przybywa. Dlatego też nauka w systemie on-line od kilku lat jest coraz bardziej doceniana przez młode matki.

- Nie wszystko można przeskoczyć, ale w trakcie urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego też można rozwijać się zawodowo. Dla kobiet pochłoniętych obowiązkami domowymi największą zaletą szkoleń e-learningowych jest ich elastyczność i indywidualny czas nauczania. To one decydują, kiedy zalogować się na portal i przejść kolejną lekcję. Nie są związane określonymi godzinami szkolenia – komentuje Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP. - Z radością przystąpiliśmy do akcji aktywizującej Polskie Kobiety i podczas kolejnych edycji wspólnie z uczestniczkami będziemy zmieniać stereotyp biernego macierzyństwa. Zachęcamy też inne organizacje społeczne do współpracy w ramach projektu Akademii PARP.Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: