Studia przypadków

Ziarnko do ziarnka … i mamy biznes [ilustracja do artykułu]

Przykład firmy BHZ Agromat pokazuje, że nie trzeba być jednorożcem aby odnieść rynkowy sukces. Na działalności dystrybucyjnej też się nieźle zarabia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią niszę, jak Zbigniew Matusiak, którego firma sprzedaje surowce ekologiczne w całej Europie.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP na ... Kilimandżaro, z Innowacyjnymi Mamami

  • Autor: ans
  • Data: 2009-09-23 14:38:07
  • Odsłon: 2993
[Ilustracja do artykułu] Dwudziestego drugiego września 2009 zakończyła się pierwsza edycja projektu Innowacyjne Mamy realizowanego przez Stowarzyszenie Kilimandżaro we współpracy z Akademią PARP. Projekt Innowacyjne Mamy ma na celu przełamanie stereotypu biernego macierzyństwa, poprzez aktywizację zawodową oraz trening przedsiębiorczości kobiet planujących powrót na rynek pracy. Przedstawiciele Akademii PARP wręczyli ambitnym i przedsiębiorczym uczestniczkom certyfikaty ukończenia szkoleń e-learningowych.

W ramach projektu aktywne Mamy uczestniczyły w szkoleniach biznesowych oferowanych przez Akademię PARP, uczyły się między innymi skutecznych metod tworzenia biznesplanu oraz zakładania własnej firmy. Szkolenia Akademii PARP realizowane są w trybie on-line, więc jedynym warunkiem przystąpienia do nich jest dostęp do Internetu i poświęcenie czasu – w 20 minutowych sesjach na poszczególne lekcje. Taki system pracy pozwolił uczestniczkom projektu dostosować terminy i zakres realizowanego szkolenia do indywidualnych możliwości aktywnej Mamy. W trakcie realizacji szkoleń uczestniczki korzystały z pomocy opiekunów Akademii PARP.Projekt Innowacyjne Mamy potwierdza, że coraz częściej Polki po urodzeniu dzieci chętnie uczestniczą w szkoleniach lub kończą studia podyplomowe we własnym zakresie. W przerwach, między zmienianiem pieluch a praniem, zamiast w telewizor zerkają w kurs e-learningowy. Wiedzą, że kilkanaście miesięcy lub kilka lat spędzonych w domu powoduje, że wiedza się dezaktualizuje, a doświadczeń zawodowych nie przybywa. Dlatego też nauka w systemie on-line od kilku lat jest coraz bardziej doceniana przez młode matki.

- Nie wszystko można przeskoczyć, ale w trakcie urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego też można rozwijać się zawodowo. Dla kobiet pochłoniętych obowiązkami domowymi największą zaletą szkoleń e-learningowych jest ich elastyczność i indywidualny czas nauczania. To one decydują, kiedy zalogować się na portal i przejść kolejną lekcję. Nie są związane określonymi godzinami szkolenia – komentuje Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP. - Z radością przystąpiliśmy do akcji aktywizującej Polskie Kobiety i podczas kolejnych edycji wspólnie z uczestniczkami będziemy zmieniać stereotyp biernego macierzyństwa. Zachęcamy też inne organizacje społeczne do współpracy w ramach projektu Akademii PARP.Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: