Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Ogłoszenie wyników pierwszej edycji gry strategicznej on-line dla przedsiębiorców

  • Autor: ans
  • Data: 2009-09-09 19:45:31
  • Odsłon: 2917
[Ilustracja do artykułu] Siódmego września 2009 zakończyła się rozgrywka pierwszej edycji gry strategicznej on-line. Jest to pierwszy taki produkt e-learningowy w Polsce, dedykowany uczestnikom z sektora MMŚP (przedsiębiorcom i pracownikom) oraz planującym własną działalność gospodarczą.

W ramach rozgrywki uczestnicy tworzyli indywidualne lub grupowe zespoły - wirtualne przedsiębiorstwa. Każdy z zespołów, startując od takiego samego kapitału początkowego, podejmował decyzje o inwestowaniu, zatrudnianiu pracowników, zaciąganiu kredytów i sprzedaży wytworzonych przez siebie usług na rynku. Gracze aktywnie konkurowali ze sobą, ale również współpracowali – np. odsprzedając niewykorzystane możliwości swoich inwestycji oraz pracę swoich pracowników. Celem dydaktycznym gry było kształtowanie zachowań przedsiębiorczych na wirtualnym rynku. Celem samej gry: osiągnięcie pozytywnego wyniku finansowego, jak najwyższego, po czterech wirtualnych latach.

Jak twierdzi dr Krzysztof Hejduk, zarządzający projektem ze strony Estakada.pl (wykonawcy projektu) - Z założenia pilotażowa edycja zakończyła się pełnym sukcesem. Na grę zgłosiło się ponad 300 osób, z czego kilkudziesięciu aktywnie uczestniczyło w rozgrywce od 30 lipca do 7 września 2009, podejmując decyzje i troszcząc się o swoje wirtualne firmy. -

Gra strategiczna to pierwszy synchroniczny produkt szkoleniowy on-line Akademii PARP, co oznacza, że trzeba było zalogować się do gry w określonych godzinach, aby zauczestniczyć w aukcji on-line. Rozgrywce, zwłaszcza aukcjom właśnie, towarzyszyły sportowe emocje. Można było się o tym przekonać już podczas pierwszej aukcji na warsztacie 12 sierpnia 2009 w Jachrance.

- Co nas zaskoczyło? Niektórzy z graczy zaprezentowali bardzo dojrzałe, przemyślane strategie. Inni wykazali się niezwykłą determinacją np. wnikliwie analizując publikowane wyniki konkurentów, w ten sposób dedukując o decyzjach i potencjale innych graczy. Rozgrywka „Gwiezdnych szkoleń” była świetną okazją spróbowania swoich umiejętności i intuicji - w warunkach niepewności i niepełnej informacji, jak w realnym życiu – dodaje dr Hejduk.

Podani poniżej uczestnicy są zdobywcami trzech najlepszych wyników finansowych w pierwszej edycji strategicznej gry on-line Akademii PARP:

  • Miejsce pierwsze: Pan Michał Kuliński z firmy Coola Productions - Michał Kuliński
  • Miejsce drugie: Pan Piotr Wójtowicz, planujący własną działalność.
  • Miejsce trzecie: Pani Ewa Ilona Morek, planująca własną działalność.

Gra była utrzymana w konwencji science-fiction: wirtualna rozgrywka toczyła się na pokładzie międzygalaktycznego statku kosmicznego zmierzającego na podbój nowej planety. Wirtualna społeczność kilkuset tysięcy kolonistów szkoliła się korzystając z usług uczestników gry – stąd nazwa gry „Gwiezdne szkolenia”. W grze zastosowane zostały liczne odniesienia do literatury i popularnych filmów, ogłoszony był też konkurs na znalezienie największej ilości takich odniesień. Zwycięzcą tego konkursu okazał się ... również Pan Michał Kuliński, który poprawnie wskazał najwięcej odniesień.

Zdobywcy najlepszych wyników zdobyli upominki – kurtki-wiatrówki z logo Akademii PARP, dodatkowo zwycięzca konkursu na wskazanie odniesień zdobył wizytownik z logo Akademii PARP (zdjęcia nagród poniżej). Wszyscy pozostali uczestnicy rozgrywki, którzy podjęli jakąkolwiek decyzję (i znaleźli się w rankingu) w ramach nagrody pocieszenia uzyskali premię 500 punktów w programie nagród Akademii PARP. Zwycięzcom i absolwentom gry gratulujemy, wszystkim uczestnikom rozgrywki bardzo dziękujemy za zaangażowanie.


Nagrody w konkursach towarzyszących pierwszej edycji gry strategicznej "Gwiezdne szkolenia": za najlepsze wyniki finansowe (kurtki-wiatrówki z wyhaftowanym logiem Akademii PARP) oraz za wskazanie największej ilości odniesień do literatury i filmów science-fiction wykorzystanych w grze (stalowy wizytownik z wygrawerowanym logo Akademii PARP).

Kolejna edycja gry strategicznej "Gwiezdne szkolenia" została zaplanowana na jesień 2009. Tymczasem portal Akademii PARP oferuje polskim przedsiębiorcom szesnaście bezpłatnych szkoleń internetowych o tematyce biznesowej, a także grę decyzyjną, prezentacje multimedialne i zasoby szkoleniowe – wszystko bezpłatnie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Serdecznie zapraszamy!Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: