Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Rozrywka + Wiedza = Edutainment.
Akademia PARP uruchamia strategiczną grę on-line dla przedsiębiorców!

  • Autor: ans
  • Data: 2009-06-29 20:00:38
  • Odsłon: 2999
[Ilustracja do artykułu] Jest rok 3009 według czasu Ziemi. Jesteś uczestnikiem pionierskiego lotu międzygalaktycznego do ziemiopodobnej, niebieskiej planety PARP-X w galaktyce Andromedy. Znajdujesz się na statku kosmicznym ESKAPADA-1 o napędzie hiperprzestrzennym. Na pokładzie znajduje się obecnie 582 720 osób. Ops, przepraszamy, w chwili gdy piszemy te słowa stan osobowy załogi wzrósł do 582 721 astronautów :)

Dawno już opuściliście ojczystą galaktykę Drogi Mlecznej, jednakże życie tętni na statku. Jest tu wszystko, czego może potrzebować dobrze zorganizowana społeczność międzygalaktyczna. Ostatnio zainteresowałeś się pokładowym wolnym rynkiem szkoleń.

Ależ ta technologia szkoleniowa poszła do przodu. Pomyśleć tylko, że jakieś 1000 lat temu ludzie musieli się uczyć spędzając cenny czas przed monitorem w archaicznym Internecie. Dziś wystarczy podczas przyjemnego codziennego spaceru po jednym z pokładowych parków, podejść do dystrybutora szkoleń, wybrać telepatycznie rodzaj szkolenia, zapłacić czipem odliczoną ilość pokładowej waluty (estakadorów) i bezprzewodowy transfer dowolnie dużej porcji wiedzy lub umiejętności nie trwa nawet sekundy! Ponieważ bardzo interesujesz się ogrodnictwem, postanowiłeś założyć własną mikrofirmę oferującą szkolenia nt. hodowli roślin...

(...) 

Zainteresował Cię wstęp do tego artykułu? Akademia PARP ma dla Ciebie ciekawą propozycję. Zarejestruj się już teraz, aby w lipcu 2009 wziąć udział w unikalnej na polskim rynku szkoleniowym symulacyjnej, strategicznej grze menedżerskiej on-line „Gwiezdne szkolenia”, dzięki której sprawdzisz się w biznesie :)

Gra strategiczna została opracowana przez firmę Estakada.pl – wykonawcę projektu Akademia PARP. Polega na podejmowaniu decyzji biznesowych w warunkach modelowego rynku, w którym uczestnicy biorą udział jako wirtualne małe firmy. Gracze samodzielnie inwestują, pozyskują finansowanie, zatrudniają pracowników, sprzedają usługi na aukcjach lub przetargach i biorą udział w wielu emocjonujących, zbliżonych do rzeczywistości procesach decyzyjnych.

Nieprzypadkowy jest też tytuł gry. Jak twierdzi dr Krzysztof Hejduk, zarządzający projektem Akademia PARP z Estakada.pl „Sceneria lotu kosmicznego i rynku nowoczesnych, wirtualnych szkoleń za 1000 lat jest wprawdzie umownym światem, jednak bardzo bliskim Akademii PARP. Gra strategiczna - oprócz tego, że służy rozwijaniu praktycznych umiejętności i kształtowaniu postawy przedsiębiorcy, ma skłaniać do zastanowienia, jak ważne są szkolenia i czym byłby świat bez nich...” W grze jest wiele ciekawostek i odniesień do powszechnie rozpoznawanych filmów science-fiction takich jak Gwiezdne wojny, Matrix Star-trek czy wizjonerskiej literatury Stanisława Lema. „Gdyby pojawił się jakiś nowocześniejszy i efektywniejszy sposób przekazywania wiedzy i umiejętności niż e-learning, polscy przedsiębiorcy z małych i średnich firmy uzyskają do nich dostęp zapewne najszybciej poprzez Akademię PARP„ zapewnia dr Hejduk.

Szkolenia za pomocą gier? Według badań Instytutu Gartnera z 2006 roku (Key Reasons Why You Should Consider a 'Learning by Gaming' Strategy) nie ma bardziej angażującej, interaktywnej i "żywej" metody szkoleniowej niż gry. Z kolei inne badanie Gartnera "Hype Cycle for E-Learning" wskazuje tzw. edutainment czyli połączenie rozrywki i uczenia się, jako jedną z bardziej rozwojowych metod na rynku szkoleń w perspektywie najbliższych kilku lat.

Twórcy internetowej gry strategicznej „Gwiezdne szkolenia” wiele uwagi poświęcili zapewnieniu komunikacji między uczestnikami, która odbywa się przede wszystkim za pomocą czatów. Dodatkowo, w trakcie trwania rozgrywki, będzie można wziąć udział w specjalnym warsztacie regionalnym na Mazowszu. Dla uczestników, którzy zakończą grę z najlepszym wynikiem, przewidziane zostały nowe, atrakcyjne nagrody z logiem Akademii PARP.

Serdecznie zapraszamy do zgłoszenia chęci udziału w grze. Ilość miejsc ograniczona! Opiekunowie Akademii PARP zbierają zgłoszenia pod adresem gwiezdneszkolenia@akademiaparp.gov.pl.

Start w lipcu 2009! :)Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: