Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademicy przedsiębiorcami!

  • Autor: kah
  • Data: 2009-05-31 17:24:04
  • Odsłon: 2642
[Ilustracja do artykułu] Studiujesz? A może jesteś pracownikiem naukowo-dydaktycznym? Obserwuj inicjatywy przedsiębiorczości akademickiej, korzystaj ze szkoleń e-learning Akademii PARP. W specjalnej prezentacji multimedialnej wyjaśniamy, dlaczego właśnie teraz może być dobry moment dla Ciebie na rozpoczęcie własnego biznesu.

Wiele ostatnio słychać o przedsiębiorczości akademickiej. Od początku transformacji w 1989 roku jednym ze wzorców dla polskich rozwiązań systemowych w dziedzinie komercjalizacji technologii pozostaje organizacja ośrodków transferu technologii na wzór niemieckich instytutów Fraunhofera. Jednak to właśnie w ostatnich kilku latach, po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, na polskich uczelniach powstało najwięcej akademickich inkubatorów przedsiębiorczości, pomagających rozpocząć biznes studentom i pracownikom naukowo-dydaktycznym. Może inkubator przedsiębiorczości działa także na Twojej uczelni? Warto też interesować się możliwościami pomocowymi w ramach EFS – centralnie i w regionach, konkursami organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Gospodarki. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości 2 czerwca 2009 organizuje bezpłatną konferencję "Przedsiębiorczość akademicka (rozwój firm spin-off, spin-out) – zapotrzebowanie na szkolenia służące jej rozwojowi" podsumowującą wyniki badania rynkowego na ten temat.

Od przedsiębiorczości akademickiej oczekuje się, że będzie innowacyjna, kreująca nowe produkty i usługi. Pamiętaj jednak, że Twój pomysł na biznes nie musi być na miarę nagrody Nobla czy wywołać rewolucji technologicznej porównywalnej z upowszechnieniem Internetu! Drobne pomysły na to, jak lepiej zaspokajać potrzeby klientów, też mogą odnieść sukces rynkowy... nawet gdyby Twój projekt miał prowadzić „tylko” do np. produkcji gadżetów... Oczywiście Twój biznes będzie wielokrotnie oceniany przez wiele osób, ich ocena będzie miała duże znaczenie. Jednak na dłuższą metę musisz się liczyć z tym, że kiedyś skończy się ewentualne dofinansowanie i pomoc uczelni, zaciągnięte kredyty trzeba spłacić. Zostaniesz Ty, klienci i Twój pomysł na biznes, który musi się „sam” obronić i utrzymać.

W związku z bieżącymi inicjatywami przedsiębiorczości akademickiej przygotowaliśmy specjalną prezentację, która pokazuje, dlaczego teraz może być dobry moment na start. Zachęcamy Cię też do skorzystania z bezpłatnych szkoleń biznesowych Akademii PARP, w których znajdziesz to, co na pewno szanujesz – wiedzę. Jest to wiedza dedykowana polskim małym i średnim firmom - przedsiębiorcom i planującym działalność. Wiedza ta pomoże Ci założyć i rozwijać swój biznes, uchronić się przed wieloma typowymi błędami. Serdecznie zapraszamy!

Link do prezentacji multimedialnej.Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: