Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Nie hazard, nie opcje ale...

  • Autor: tmh
  • Data: 2009-05-25 21:52:09
  • Odsłon: 2789
[Ilustracja do artykułu] ...własna firma może Ci przynieść dobrobyt! Ile potrzebujesz na start? Na to pytanie staramy się odpowiedzieć w tym artykule oraz specjalnej aplikacji do wyliczania kapitału na start, opracowanej przez ekspertów Akademii PARP.

Obawiasz się zwolnienia? A może jeszcze studiujesz i nie wiesz co wpisać w swoje CV? Trudne czasy to może być dobry moment, aby zacząć coś nowego... solo! W tym artykule dowiesz się, jak wyliczyć, ile pieniędzy musisz wyłożyć na własną firmę.

Światowy kryzys gospodarczy nie jest tylko faktem medialnym i jak podaje raport BCC z kwietnia 2009 skutkuje trzema realnymi barierami rozwojowymi dla firm:

  • spadkiem popytu ze strony dotychczasowych klientów,
  • ostrożnością w decyzjach wewnętrznych: ograniczeniem inwestycji, niechęcią do zatrudniania,
  • zmniejszoną dostępnością źródeł finansowania ze strony banków i instytucji finansowych.

Z drugiej strony warto pamiętać, że

  • małe firmy najlepiej zagospodarowują nisze rynkowe,
  • kryzys to wiele nowych potrzeb dla dużych firm, które otwierają się na nowe, "oszczędne" pomysły.
  • na rynku pracy pojawiają się znakomici specjaliści, których zatrudnić łatwiej niż jeszcze rok czy dwa lata temu.

Największe fortuny miały początek właśnie w trudnych dla gospodarki czasach, więc może pomyślisz o założeniu własnej firmy?

Pod poniższym linkiem znajdziesz aplikację, która pozwoli Ci wyliczyć kapitał na start własnego biznesu. Jest ona oparta na bardzo uproszczonym modelu, odpowiednim dla typowej firmy usługowej lub usługowo-produkcyjnej - przeczytaj wszystkie założenia, jakie znajdują się w aplikacji.
Oczywiście pamiętaj, że żadna aplikacja nie zastąpi solidnego planowania i ciężkiej pracy, którą musisz włożyć we własny biznes, zanim zaczniesz korzystać z jego owoców.
Więcej informacji znajdziesz w szkoleniach internetowych Akademii PARP, z których możesz w pełni korzystać jako planujący działalność gospodarczą.

Link do aplikacji (otwiera się w nowym oknie, wymaga Flash Player wersja 9).
 Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: