Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Szkolenia Akademii PARP pomagają niezależnie od koniunktury:
60 tysięcy uczestników!

  • Autor: ans
  • Data: 2009-01-19 17:39:59
  • Odsłon: 2830
[Ilustracja do artykułu] Zakończony kolejny pełny rok działalności Akademii PARP zachęca do podsumowań. Na koniec grudnia 2008 roku, czyli po 25 miesiącach działalności, w Akademii PARP uczestniczy lub uczestniczyło łącznie blisko 60 tys. przedsiębiorców i pracowników firm z sektora MMSP - wobec 22 tysięcy sprzed roku. W grudniu 2008 roku, w związku z otwarciem projektu w ramach założeń programu Kapitał Ludzki, grono uczestników projektu powiększyło się też o kilkaset osób spoza sektora MMŚP – planujących własną działalność gospodarczą.

Spośród wszystkich jedenastu szkoleń internetowych Akademii PARP największą popularnością w 2008 roku cieszyło się szkolenie „Negocjacje handlowe w MŚP”, w drugiej kolejności uczestnicy wybierali „Praktyczne zarządzanie personelem w MŚP” oraz na trzecim miejscu w rankingu popularności znalazły się szkolenia „Zarządzanie sprzedażą i relacjami z klientem”, „Marketing internetowy i e-commerce w MŚP” oraz lider sprzed roku „Jak rozwijać firmę? Systemy zarządzania dla MŚP”. Zarządzanie strategiczne ustąpiło więc nieco miejsca zawsze potrzebnym umiejętnościom negocjacji, kierowania czy sprzedaży.

W kategorii wielkości firmy uczestnika nadal dominują mikroprzedsiębiorstwa (60 proc.) zatrudniające do 9 pracowników. Najwięcej uczestników pochodzi z województw: mazowieckiego (23 proc.), dolnośląskiego (10,7 proc.), śląskiego (10,5 proc)  i wielkopolskiego (8,7 proc.). Tym samym w 2008 roku Dolny Śląsk (7 proc na koniec 2007 roku) wyprzedził Górny Śląsk i Wielkopolskę (odpowiednio 11 i 8 proc na koniec 2007 roku). Podobnie jak przed rokiem najmniej uczestników ma swoje firmy z siedzibą na terenie województwa świętokrzyskiego (1,7 proc).

Udział kobiet w ogóle uczestników Akademii PARP wynosi 53 proc i prawidłowość ta występuje zarówno w grupie rozpoczynających jak i kończących szkolenia internetowe (na koniec 2007 roku, nieco mniej kobiet rozpoczynało szkolenia internetowe, natomiast nominalnie więcej je kończyło). Tym samym panie dominują wśród uczestników szkoleń Akademii PARP, na poziomie zbliżonym do wskaźnika demograficznego (106 Polek przypadających na 100 Polaków).

Zaledwie 11 proc. przedsiębiorców, korzystających ze szkoleń Akademii PARP, zadeklarowało siedzibę firmy w gminie wiejskiej (10 proc. przed rokiem). Średnia wieku uczestnika to 32 lata (na koniec 2007 roku 34 lata). Wykształcenie wyższe zadeklarowało ponad 70 proc uczestników (na koniec 2007 roku 68 proc.). Wynika z tego, że przeciętny uczestnik (uczestniczka) Akademii PARP to młoda, wykształcona osoba - właściciel lub jego pracownik, prowadzący swoją działalność gospodarczą w mieście. Zasadniczo więc profil uczestnika nie zmienił się.Serdecznie zapraszamy do korzystania z bezpłatnych, biznesowych szkoleń internetowych i licznych możliwości Akademii PARP w 2009 roku. W portalu znaleźć można najwyższej jakości nowoczesne rozwiązania szkoleniowe, opracowane specjalnie dla polskich małych i średnich firm. Do dyspozycji naszych uczestników pozostają opiekunowie, przez 6 dni w tygodniu (pon-sob 8:00-20:00) dostępni pod numerem infolinii 0-801 444 677 (0-801 444 MSP) lub mailowo pod adresem msp@akademiaparp.gov.pl.Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: