Studia przypadków

Ziarnko do ziarnka … i mamy biznes [ilustracja do artykułu]

Przykład firmy BHZ Agromat pokazuje, że nie trzeba być jednorożcem aby odnieść rynkowy sukces. Na działalności dystrybucyjnej też się nieźle zarabia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią niszę, jak Zbigniew Matusiak, którego firma sprzedaje surowce ekologiczne w całej Europie.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Pierwszy warsztat regionalny

  • Autor: ans
  • Data: 2006-11-29 15:18:57
  • Odsłon: 2609
[Ilustracja do artykułu] 24 listopada Akademia PARP gościła w Koninie. Specjalnie na warsztat przybył Prezydent Konina Kazimierz Pałasz, który przerwał kampanię wyborczą, aby spotkać się z przedsiębiorcami z MMŚP.

Warsztat odbył się w Sali Ratuszowej Urzędu Miasta Konina. Uczestniczyło w nim ponad 20 pracowników mikro, małych i średnich firm z całej Wielkopolski.

Uczestnicy warsztatu mieli okazję spotkać się z Prezydentem Konina Kazimierzem Pałaszem, który mówił m.in. o tym, jak miasto wspiera inwestorów, szczególnie z sektora MMŚP. Odwiedził nas także dziennikarz prasy regionalnej.

Wszyscy przybyli przedsiębiorcy wzięli udział w prezentacji szkoleń internetowych i portalu Akademii PARP oraz w części warsztatowej. W czasie warsztatu mogli zarejestrować się na portalu. Uczestnicy mieli również okazję poeksperymentować z wideoczatami i zadać pytania obecnemu opiekunowi.

W przerwach między prezentacjami uczestnicy warsztatu wymieniali między sobą opinie o e-learningu. Jeden z nich, prowadzący hurtownię materiałów budowlanych, zapowiedział, że szkolenia Akademii PARP będą obowiązkowe dla jego pracowników. Właściciel firmy cukierniczej chce jak najszybciej wprowadzić zmiany w swojej firmie. Wśród przedsiębiorców nie zabrakło osób prowadzących firmy szkoleniowe. Niektórzy uczestniczyli już w wielu projektach finansowanych przez EFS, ale po obejrzeniu szkoleń opracowanych przez Estakada.pl uznali, że przejdą na szkolenia metodą e-learning.Kolejny warsztat regionalny Akademii PARP w Wielkopolsce odbędzie się w 2007 roku.


Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: