Studia przypadków

Ziarnko do ziarnka … i mamy biznes [ilustracja do artykułu]

Przykład firmy BHZ Agromat pokazuje, że nie trzeba być jednorożcem aby odnieść rynkowy sukces. Na działalności dystrybucyjnej też się nieźle zarabia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią niszę, jak Zbigniew Matusiak, którego firma sprzedaje surowce ekologiczne w całej Europie.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Sukces Akademii PARP!

  • Autor: ans
  • Data: 2008-01-14 21:09:11
  • Odsłon: 3951
[Ilustracja do artykułu] Na koniec 2007 roku, czyli po 59 tygodniach działalności, w Akademii PARP uczestniczy lub uczestniczyło łącznie ponad 22 tys. przedsiębiorców i pracowników firm z sektora MMSP. Spośród wszystkich dziesięciu szkoleń internetowych Akademii PARP największą popularnością cieszą się szkolenia „Jak rozwijać firmę? Systemy zarządzania dla MŚP” i „Negocjacje handlowe w MSP”. Przedsiębiorcy chętnie szkolą się także z zagadnień „Zarządzania sprzedażą i relacjami z klientem” oraz „Windykacji należności pieniężnych i zarządzania płynnością MSP”.

W kategorii wielkości firmy uczestnika dominują mikroprzedsiębiorstwa (62 proc.) zatrudniające do 9 pracowników. Najwięcej uczestników pochodzi z województw: mazowieckiego (24 proc.), śląskiego (11 proc.) i wielkopolskiego (8 proc.). Najmniej uczestników ma swoje firmy z siedzibą na terenie województwa świętokrzyskiego i opolskiego (po 2 proc.).

Udział kobiet i mężczyzn wśród ogółu uczestników Akademii PARP wynosi po 50 proc. Nieco mniej kobiet rozpoczyna szkolenia internetowe, natomiast nominalnie więcej je kończy. Tym samym panie okazują się nieco bardziej zdyscyplinowanymi uczestnikami szkoleń Akademii PARP.

Zaledwie 10 proc. przedsiębiorców, korzystających ze szkoleń Akademii PARP, zadeklarowało siedzibę firmy w gminie wiejskiej. Średnia wieku uczestnika to 34 lata. Wykształcenie wyższe zadeklarowało 68 proc. wszystkich zarejestrowanych. Wynika z tego, że przeciętny uczestnik (uczestniczka) Akademii PARP to młoda, wykształcona osoba - właściciel lub jego pracownik, prowadzący swoją działalność gospodarczą w mieście.Serdecznie zapraszamy do korzystania z bezpłatnych, biznesowych szkoleń internetowych i innych możliwości Akademii PARP jeszcze do końca czerwca 2008! Zapewniamy nowoczesne rozwiązania szkoleniowe, najwyższej jakości, opracowane specjalnie na potrzeby polskich małych i średnich firm. Do dyspozycji naszych uczestników pozostają opiekunowie, przez 6 dni w tygodniu (pon-sob 8:00-20:00) dostępni pod numerem infolinii 0-801 444 677 (0-801 444 MSP) lub mailowo pod adresem msp@akademiaparp.gov.pl.

Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: