Studia przypadków

Niskopodłogowe na najwyższym poziomie [ilustracja do artykułu] Czy Polska może mieć swoją gwiazdę motoryzacji? Oto historia Solaris Bus & Coach S.A. - rodzimej firmy, która od wielu lat, z kompletnym produktem i pod własną marką odnosi sukcesy także poza Polską, w tym na bardzo konkurencyjnym rynku niemieckim!

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

20 tysięcy uczestników Akademii PARP po roku działalności

  • Autor: tmh
  • Data: 2007-12-04 11:52:25
  • Odsłon: 1956
[Ilustracja do artykułu] Dwudziestego listopada 2007 minął rok od oficjalnego otwarcia naszego projektu - nowej Akademii PARP. Projekt okazał się sukcesem - Akademia PARP to już rozpoznawalna marka wśród mikro- małych i średnich przedsiębiorców, Liczba właścicieli i pracowników firm z sektora MŚP - absolwentów lub uczestników naszych szkoleń dochodzi do 20 tysięcy. W ostatnim roku pod adresem www.akademiaparp.gov.pl uruchomiliśmy portal edukacyjny, udostępniliśmy 10 nowych bezpłatnych, biznesowych szkoleń e-learning wraz z rozbudowanym systemem wsparcia (infolinia z opiekunami, tutorzy), zorganizowaliśmy całodniowe warsztaty w 32 miastach w Polsce. Uruchomiliśmy też Program Nagród Akademii PARP, czyli pierwszy na świecie system lojalnościowy w otwartym projekcie edukacyjnym.

Wśród wszystkich szkoleń Akademii PARP największą popularnością cieszy się szkolenie z zakresu zarządzania „Jak rozwijać firmę? Systemy zarządzania dla MŚP”. Przedsiębiorcy chętnie biorą też udział w szkoleniach „Negocjacje handlowe w MSP”, „Zarządzanie sprzedażą i relacjami z klientem”, „Praktyczne zarządzanie personelem w MŚP” oraz „Praktyczne zagadnienia public relations i marketingu w MŚP”.

Najwięcej uczestników i absolwentów Akademii PARP, bo prawie 25 procent, pochodzi z Mazowsza. Chętnie szkolą się też pracownicy firm MŚP z Pomorza i Śląska (po 11 procent). Z bezpłatnej edukacji przez Internet korzystają też przedsiębiorcy z województwa wielkopolskiego, małopolskiego i dolnośląskiego (po 7 procent).

Najwięcej uczestników szkoleń Akademii PARP jest związanych z branżą handlu i usług oraz finansów. Naukę na odległość z Akademią PARP wybierają także chętnie pracownicy sektora edukacyjnego, informatycznego oraz budowlano – materiałowego.


Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: