Studia przypadków

Ziarnko do ziarnka … i mamy biznes [ilustracja do artykułu]

Przykład firmy BHZ Agromat pokazuje, że nie trzeba być jednorożcem aby odnieść rynkowy sukces. Na działalności dystrybucyjnej też się nieźle zarabia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią niszę, jak Zbigniew Matusiak, którego firma sprzedaje surowce ekologiczne w całej Europie.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

20 tysięcy uczestników Akademii PARP po roku działalności

  • Autor: tmh
  • Data: 2007-12-04 11:52:25
  • Odsłon: 2071
[Ilustracja do artykułu] Dwudziestego listopada 2007 minął rok od oficjalnego otwarcia naszego projektu - nowej Akademii PARP. Projekt okazał się sukcesem - Akademia PARP to już rozpoznawalna marka wśród mikro- małych i średnich przedsiębiorców, Liczba właścicieli i pracowników firm z sektora MŚP - absolwentów lub uczestników naszych szkoleń dochodzi do 20 tysięcy. W ostatnim roku pod adresem www.akademiaparp.gov.pl uruchomiliśmy portal edukacyjny, udostępniliśmy 10 nowych bezpłatnych, biznesowych szkoleń e-learning wraz z rozbudowanym systemem wsparcia (infolinia z opiekunami, tutorzy), zorganizowaliśmy całodniowe warsztaty w 32 miastach w Polsce. Uruchomiliśmy też Program Nagród Akademii PARP, czyli pierwszy na świecie system lojalnościowy w otwartym projekcie edukacyjnym.

Wśród wszystkich szkoleń Akademii PARP największą popularnością cieszy się szkolenie z zakresu zarządzania „Jak rozwijać firmę? Systemy zarządzania dla MŚP”. Przedsiębiorcy chętnie biorą też udział w szkoleniach „Negocjacje handlowe w MSP”, „Zarządzanie sprzedażą i relacjami z klientem”, „Praktyczne zarządzanie personelem w MŚP” oraz „Praktyczne zagadnienia public relations i marketingu w MŚP”.

Najwięcej uczestników i absolwentów Akademii PARP, bo prawie 25 procent, pochodzi z Mazowsza. Chętnie szkolą się też pracownicy firm MŚP z Pomorza i Śląska (po 11 procent). Z bezpłatnej edukacji przez Internet korzystają też przedsiębiorcy z województwa wielkopolskiego, małopolskiego i dolnośląskiego (po 7 procent).

Najwięcej uczestników szkoleń Akademii PARP jest związanych z branżą handlu i usług oraz finansów. Naukę na odległość z Akademią PARP wybierają także chętnie pracownicy sektora edukacyjnego, informatycznego oraz budowlano – materiałowego.


Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: