Studia przypadków

Jakie treści zawiera biznesplan i jak go napisać? [ilustracja do artykułu]

Coraz częściej słyszymy, że biznesplan to przestarzałe narzędzie, które nie przystaje do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości rynkowej, zwłaszcza w kontekście mikro- i małych firm rozpoczynających działalność. Niemniej, przy staraniu się o pozyskanie kapitału od instytucji finansowych, jest on w większości przypadków warunkiem koniecznym do rozpatrzenia wniosku o kredyt inwestycyjny czy otrzymania pieniędzy z funduszu.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Ruszyły warsztaty stacjonarne

  • Autor: and
  • Data: 2006-11-23 20:27:14
  • Odsłon: 3910
[Ilustracja do artykułu] 20 listopada odbył się pierwszy warsztat inauguracyjny Akademii PARP. Spotkanie miało miejsce w siedzibie Business Centre Club w Warszawie. Gościli na nim przedsiębiorcy z mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a także eksperci, opiekunowie oraz przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Business Centre Club.

W warsztacie wzięło udział około 100 osób. Otwarcia i prezentacji Akademii PARP dokonali członkowie zarządu Estakada.pl Aneta Grzyb-Hejduk i Krzysztof Hejduk. Spotkanie poprowadzili dziennikarze – Paweł Sztompke i Piotr Czajkowski.

Pierwsza część warsztatu obejmowała zagadnienia dotyczące szkoleń internetowych. Eksperci Akademii PARP, Magdalena Robak i dr Marek Panfil, omówili tematykę dwóch z nich: „Jak rozwijać firmę – systemy zarządzania w MŚP” oraz „Windykacja należności pieniężnych i zarządzanie płynnością MŚP”. Te szkolenia, które będą uruchomione w 2006 roku.

W imieniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości głos zabrała Anna Świebocka-Nerkowska, Dyrektor Zespołu Zasobów Ludzkich. Omówiła działalność PARP w zakresie współfinansowanego przez EFS Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich oraz znaczenie Akademii PARP dla realizacji celów projektu. Gościliśmy także Sebastiana Trzcińskiego, koordynatora projektu z ramienia PARP.

Po krótkiej przerwie, Aneta Grzyb-Hejduk i Krzysztof Hejduk poprowadzili prezentację dotyczącą zasad korzystania z Akademii PARP. Przedsiębiorcy, biorący udział w warsztacie, dowiedzieli się, jaka jest rola opiekunów i ekspertów, jak zalicza się szkolenia, jak korzystać z prac grupowych i forum dyskusyjnego. Żadne pytania uczestników nie pozostały bez odpowiedzi.

Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład z ekspertami – Magdaleną Robak i Aliną Komaradzką, który przybrał formę interaktywnej dyskusji. Na koniec warsztatu każdy mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji z opiekunami, które polegały na zajęciach przy stanowiskach komputerowych.

Mamy nadzieję, że wiedza, którą podzieliliśmy się z uczestnikami, okaże się dla nich użyteczna i przyczyni się do wdrażania nowych pomysłów oraz rozwoju ich przedsiębiorstw.


Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: