Studia przypadków

Ziarnko do ziarnka … i mamy biznes [ilustracja do artykułu]

Przykład firmy BHZ Agromat pokazuje, że nie trzeba być jednorożcem aby odnieść rynkowy sukces. Na działalności dystrybucyjnej też się nieźle zarabia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią niszę, jak Zbigniew Matusiak, którego firma sprzedaje surowce ekologiczne w całej Europie.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Podsumowanie czwartej edycji warsztatów Akademii PARP
- odwiedziliśmy 32 miasta w Polsce!

  • Autor: ans
  • Data: 2007-11-03 20:00:22
  • Odsłon: 3100
[Ilustracja do artykułu] Pod koniec października 2007 zakończyliśmy czwartą i ostatnią edycję warsztatów regionalnych Akademii PARP. Byliśmy w ośmiu miastach w Polsce. Na spotkaniach gościliśmy pracowników i właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a także przedstawicieli urzędów miast i dziennikarzy.

Pierwszy warsztat odbył się w Piotrkowie Trybunalskim i zainaugurował czwartą edycję spotkań w regionach. Następne warsztaty miały miejsce w Toruniu, Strzelcach Opolskich, Krakowie, Elblągu, Białymstoku, Przemyślu i Świdnicy. Na toruńskim warsztacie gościliśmy Sekretarza Miasta Lecha Borowskiego, który opowiedział w jaki sposób władze miasta wspierają rozwój przedsiębiorczości. Burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc uznał, że warsztat regionalny Akademii PARP był jednym z najważniejszych wydarzeń w mieście. W warsztacie  Akademii PARP wziął udział także prof. dr hab. Tadeusz Truskolaski, Prezydent Białegostoku.
Każdy warsztat prezentował szkolenia internetowe od strony merytorycznej, technicznej i organizacyjnej. Część merytoryczna była przedstawiana z udziałem ekspertów merytorycznych przygotowujących treść dla Akademii PARP. Dzięki temu uczestnicy mogli porównać szkolenia stacjonarne z internetowymi. Włącznie z dwoma nowymi szkoleniami: „Ochrona własności intelektualnej i przemysłowej” oraz „Marketing internetowy i e-commerce”, obecnie portal Akademii PARP pozwala wziąć udział w dziesięciu nowoczesnych szkoleniach internetowych z zakresu zarządzania.

Na każdym warsztacie zapewniane były stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Każdy przedsiębiorca  mógł zobaczyć „na żywo” szkolenia Akademii PARP, a także zarejestrować się na portalu edukacyjnym. Wśród przedstawicieli Akademii PARP nie zabrakło opiekuna, który chętnie i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania związane z uczestnictwem w szkoleniach internetowych Akademii PARP. Uczestnicy mieli również okazję poeksperymentować z wideoczatami i innymi narzędziami wsparcia.

Przedsiębiorcy z województwa kujawsko - pomorskiego byli szczególnie zainteresowani zagadnieniami dzielenia się wiedzą. Kilku uczestników warsztatu w Elblągu zadeklarowało udział w szkoleniach internetowych Akademii PARP swoich współpracowników. Uczestnicy warsztatu w Krakowie interesowali się możliwością udziału w szkoleniach Akademii PARP w 2008 roku i pytali czy w przyszłości planowane są nowe szkolenia.

Uczestnicy wszystkich warsztatów regionalnych Akademii PARP byli pod wrażeniem jakości szkoleń internetowych, przygotowywanych przez Estakada.pl. Zwracali uwagę na ciekawą i atrakcyjną formę szkoleń, które są bogate w zestawy najlepszych praktyk i studiów przypadków. Szkolenia Akademii PARP obfitują we wskazówki, przydatne w prowadzeniu działalności gospodarczej i zarządzaniu firmą.

Każdy warsztat regionalny cieszył się zainteresowaniem mediów. Napisało o nas ponad 20 dzienników i tygodników z całej Polski, 15 portali oraz ponad 100 serwisów internetowych Urzędów Miast. Odwiedziły nas także regionalne stacje telewizyjne i radiowe. Krzysztof Hejduk, zarządzający projektem Akademii PARP wypowiedział się dla TVP3 Piotrków. Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP gościła w radiowej Jedynce.

Była to ostatnia edycja spotkań Akademii PARP z regionalnymi przedsiębiorcami. Serdecznie dziękujemy wszystkim właścicielom i pracownikom mikro, małych i średnich firm, których mieliśmy okazję i przyjemność poznać w czasie czterech edycji warsztatów regionalnych Akademii PARP w 32 miastach w Polsce.

Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: