W dniu 27 czerwca 2019 roku zostanie uruchomiona nowa wersja serwisu Akademia PARP.
Dostępna będzie ona pod adresem: www.akademia.parp.gov.pl

Obecny serwis będzie dostępny tylko do końca września 2019 r. Po tym okresie dostęp do certyfikatów będzie niemożliwy. Prosimy o ukończenie rozpoczętych szkoleń i wydrukowanie lub zapisanie certyfikatów.

Studia przypadków

Jakie treści zawiera biznesplan i jak go napisać? [ilustracja do artykułu]

Coraz częściej słyszymy, że biznesplan to przestarzałe narzędzie, które nie przystaje do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości rynkowej, zwłaszcza w kontekście mikro- i małych firm rozpoczynających działalność. Niemniej, przy staraniu się o pozyskanie kapitału od instytucji finansowych, jest on w większości przypadków warunkiem koniecznym do rozpatrzenia wniosku o kredyt inwestycyjny czy otrzymania pieniędzy z funduszu.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Podsumowanie czwartej edycji warsztatów Akademii PARP
- odwiedziliśmy 32 miasta w Polsce!

  • Autor: ans
  • Data: 2007-11-03 20:00:22
  • Odsłon: 3387
[Ilustracja do artykułu] Pod koniec października 2007 zakończyliśmy czwartą i ostatnią edycję warsztatów regionalnych Akademii PARP. Byliśmy w ośmiu miastach w Polsce. Na spotkaniach gościliśmy pracowników i właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a także przedstawicieli urzędów miast i dziennikarzy.

Pierwszy warsztat odbył się w Piotrkowie Trybunalskim i zainaugurował czwartą edycję spotkań w regionach. Następne warsztaty miały miejsce w Toruniu, Strzelcach Opolskich, Krakowie, Elblągu, Białymstoku, Przemyślu i Świdnicy. Na toruńskim warsztacie gościliśmy Sekretarza Miasta Lecha Borowskiego, który opowiedział w jaki sposób władze miasta wspierają rozwój przedsiębiorczości. Burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc uznał, że warsztat regionalny Akademii PARP był jednym z najważniejszych wydarzeń w mieście. W warsztacie  Akademii PARP wziął udział także prof. dr hab. Tadeusz Truskolaski, Prezydent Białegostoku.
Każdy warsztat prezentował szkolenia internetowe od strony merytorycznej, technicznej i organizacyjnej. Część merytoryczna była przedstawiana z udziałem ekspertów merytorycznych przygotowujących treść dla Akademii PARP. Dzięki temu uczestnicy mogli porównać szkolenia stacjonarne z internetowymi. Włącznie z dwoma nowymi szkoleniami: „Ochrona własności intelektualnej i przemysłowej” oraz „Marketing internetowy i e-commerce”, obecnie portal Akademii PARP pozwala wziąć udział w dziesięciu nowoczesnych szkoleniach internetowych z zakresu zarządzania.

Na każdym warsztacie zapewniane były stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Każdy przedsiębiorca  mógł zobaczyć „na żywo” szkolenia Akademii PARP, a także zarejestrować się na portalu edukacyjnym. Wśród przedstawicieli Akademii PARP nie zabrakło opiekuna, który chętnie i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania związane z uczestnictwem w szkoleniach internetowych Akademii PARP. Uczestnicy mieli również okazję poeksperymentować z wideoczatami i innymi narzędziami wsparcia.

Przedsiębiorcy z województwa kujawsko - pomorskiego byli szczególnie zainteresowani zagadnieniami dzielenia się wiedzą. Kilku uczestników warsztatu w Elblągu zadeklarowało udział w szkoleniach internetowych Akademii PARP swoich współpracowników. Uczestnicy warsztatu w Krakowie interesowali się możliwością udziału w szkoleniach Akademii PARP w 2008 roku i pytali czy w przyszłości planowane są nowe szkolenia.

Uczestnicy wszystkich warsztatów regionalnych Akademii PARP byli pod wrażeniem jakości szkoleń internetowych, przygotowywanych przez Estakada.pl. Zwracali uwagę na ciekawą i atrakcyjną formę szkoleń, które są bogate w zestawy najlepszych praktyk i studiów przypadków. Szkolenia Akademii PARP obfitują we wskazówki, przydatne w prowadzeniu działalności gospodarczej i zarządzaniu firmą.

Każdy warsztat regionalny cieszył się zainteresowaniem mediów. Napisało o nas ponad 20 dzienników i tygodników z całej Polski, 15 portali oraz ponad 100 serwisów internetowych Urzędów Miast. Odwiedziły nas także regionalne stacje telewizyjne i radiowe. Krzysztof Hejduk, zarządzający projektem Akademii PARP wypowiedział się dla TVP3 Piotrków. Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP gościła w radiowej Jedynce.

Była to ostatnia edycja spotkań Akademii PARP z regionalnymi przedsiębiorcami. Serdecznie dziękujemy wszystkim właścicielom i pracownikom mikro, małych i średnich firm, których mieliśmy okazję i przyjemność poznać w czasie czterech edycji warsztatów regionalnych Akademii PARP w 32 miastach w Polsce.

Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: