Studia przypadków

Ziarnko do ziarnka … i mamy biznes [ilustracja do artykułu]

Przykład firmy BHZ Agromat pokazuje, że nie trzeba być jednorożcem aby odnieść rynkowy sukces. Na działalności dystrybucyjnej też się nieźle zarabia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią niszę, jak Zbigniew Matusiak, którego firma sprzedaje surowce ekologiczne w całej Europie.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP w Krakowie

  • Autor: tmh
  • Data: 2007-10-17 16:31:11
  • Odsłon: 3178
[Ilustracja do artykułu] Kolejnym miastem na trasie warsztatów regionalnych Akademii PARP było królewskie miasto Kraków. Spotkanie z krakowskimi przedsiębiorcami z mikro, małych i średnich firm odbyło się 11 października 2007 w Urzędzie Miasta.

Uczestnicy warsztatu dowiedzieli się dlaczego małe i średnie firmy powinny się szkolić i na czym polega e-learning. Zapoznali się z możliwościami, jakie daje Akademia PARP. Przedsiębiorcy z Krakowa byli szczególnie zainteresowani portalem edukacyjnym Akademii PARP od strony technicznej.Część „Wykład i dyskusja z ekspertem” poprowadziła Iwona Ekkert, ekspert merytoryczny Akademii PARP. Przedstawiła zagadnienia dotyczące komunikacji interpersonalnej i zarządzania zespołem. Uczestnicy dowiedzieli się również co zrobić, aby być skutecznym liderem. Dzięki prelekcji właściciele i pracownicy firm z sektora MSP dowiedzieli się, jak ważna w zarządzaniu przedsiębiorstwem może być umiejętność korzystania z psychologii społecznej.
Uczestnicy zmartwili się na wieść, że projekt Akademii PARP kończy się w tym roku. Dopytywali się czy w 2008 roku będzie jednak możliwy dostęp do szkoleń i portalu edukacyjnego. Uczestnicy byli pod wrażeniem szkoleń internetowych, przygotowywanych przez Estakada.pl. Zwrócili uwagę na bardzo ciekawą i efektywną formę szkoleń, które są bogate w studia przypadków i tzw. najlepsze praktyki. - Szkolenia Akademii PARP zaskakują wskazówkami, przydatnymi w prowadzeniu działalności gospodarczej i zarządzaniu firmą – jednogłośnie twierdzili krakowscy przedsiębiorcy.Akademia PARP odwiedza jeszcze cztery polskie miasta. 16 października 2007 odbędzie się warsztat w Elblągu, 17 października 2007 w Białymstoku. Zapraszamy także na spotkania z Akademią PARP do Przemyśla (19.10) i Świdnicy (23.10). Warsztaty Akademii PARP są bezpłatne, a formularze zgłoszeniowe znajdują się na portalu Akademii PARP.

Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: